Як докупити трудовий стаж до пенсії, інструкція від ПФУ

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email
...згідно з пенсійною реформою, вже у 2028 році потрібно буде мати не менше 35 років такого стажу, аби вийти на заслужену пенсію. Щоправда, у зв'язку з тим, що частина пенсіонерів може не мати за плечима стільки "робочих" років...

Як відомо, ще починаючи з 2018 року українцям підвищують трудовий стаж для виходу на пенсію. Наразі він становить 27 років, але згідно з пенсійною реформою, вже у 2028 році потрібно буде мати не менше 35 років такого стажу, аби вийти на заслужену пенсію. Щоправда, у зв’язку з тим, що частина пенсіонерів може не мати за плечима стільки «робочих» років, в законодавстві передбачили можливість докупити до 5 років стажу.

Так, ціна покупки стажу розраховується за формулою, яка враховує розмір єдиного соціального внеску, який сьогодні складає 1039 гривень: Стаж = ЄСВ * Коефіцієнт * Кількість місяців.

Розмір коефіцієнта залежить від кількості років: для одного року — 2, для двох — 1.8, для трьох — 1.6, для чотирьох — 1.4 і для п’ятьох — 1.2. Наприклад, покупка 1 року стажу буде коштувати: ЄСВ (1039) * Коефіцієнт (2) * Кількість місяців (12) = 24 936 гривень.

З цієї ж формулою можна розрахувати покупку 1-5 років стажу:

1 рік — 24 936 гривень;
2 роки — 44 885 гривень;
3 роки — 59 847 гривень;
4 роки — 69 820 гривень;
5 років — 74 808 гривень.

Варто зауважити, що існує також можливість купити стаж і в розстрочку, і коштуватиме він дешевше, адже з формули випадає коефіцієнт. В результаті 1 рік коштуватиме майже 12 500 гривень незалежно від кількості докуплений років. Однак, пенсію не почнуть виплачувати, поки не буде оплачена вся сума за стаж.

Так, щоб купити страховий стаж, потрібно звернутися до податкового органу за місцем проживання та надати наступні документи:

Заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування або одноразової сплати в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
копію трудової книжки;
виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
Копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Источник: znaj.ua

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

Залиште коментар

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Страховий Консультант

Страхування Життя